Mulčovanie

Opracovaný sklenený štrk Vitrum Pure ako mulčovací produkt má vynikajúce využitie pri pestovaní zeleniny a ovocia, pričom zvyšuje efektivitu, kvalitu a urýchľuje dozrievanie. Využíva odraz svetla, ktoré sa tak dostane aj na spodnú časť listov a plodov.

Chráni pôdu pred vysychaním a vytvára priaznivú mikroklímu pre tvorbu korienkov. Výrazne obmedzuje klíčenie semien a rast burín a zároveň slúži ako ekologický prostriedok proti slizniakom a slimákom.

Veľkou výhodou oproti klasickému produktu ako je mulčovacia kôra je jeho životnosť, pretože nikdy nevymizne a nie je ho potrebné vymeniť.

Návod na použitie - mulčovanie pôdy

Pri použití skleného štrku postupujeme rovnako ako pri použití mulčovacej kôry tzn. že pod rastliny, kríky, stromy rozprestrieme geotextíliu, ktorú pripevníme. Na geotextíliu nasypeme doporučenú hrúbku nášho výrobku cca. 0,5 cm. Spotreba je cca. 7 kg na 1m2.

Pri dodržaní odporúčanej hrúbky vieme zamulčovať až 3,5m2 plochy (25kg balenie). V prípade, že sa nám na štrku zjavia nečistoty ako je lístie, tráva a iný organický odpad, uvedenú plochu povysávame záhradným vysávačom. V prípade, že nám sklenený štrk vojde do pôdy nemusíme ho odstraňovať pre pôdu bude mať len dobré účinky spôsobí jej lepšie prevzdušnenie.

Výrobok sa dá tak isto použiť ako drenážny prostriedok na udržanie dokonalého trávnika, vo svete väčšina golfových ihrísk je založená na princípe nášho výrobku. Výrobok sa používa ako podkladná vrstva pod trávnik, kde medzi dve geotexílie sa vloží minimálna hrúbka 5 cm optimálna 10 cm a na túto vrstvu už ide len tenká vrstva zeminy s trávnikom.

Výrobok spôsobuje to, že trávnik je dokonale drenážovaný tzn. že nedochádza k zamokreniu trávnika a tým k nežiadúcej tvorbe machov a húb. Taktiež ho môžte použiť ako dokonalý drenážny prostriedok k obsypom okolo stavieb aby sa zamedzilo prítomnosti hlodavcov.

Vitrum Pure dekorácia slider

Výhody produktu Vitrum Pure

  1. výrobok ostáva stále nemenný , nemení sa jeho kvalita, nepotrebuje sa meniť
  2. pôsobí ako odpudzovač na slimáky typu Slizniak
  3. chráni pôdu pred vysúšaním, rastliny pred vymrzaním
  4. svojimi vlastnosťami (tj odrazom slnečných lúčov od neho ) spôsobuje, že rastliny dozrievajú skôr, netrpia hubovými a plesňovými chorobami
  5. výrobok je 100 % nezávadný a netoxický
  6. výrobok je 100 % recyklovateľný
  7. výrobok je zo Slovenska
  8. jeho použitím chránite životné prostredie
Vitrum Pure mulčovnie
Balenie Cena Dostupnosť
5kg 0,99€/kg Dostupné v eshope
10kg 0,89€/kg Dostupné v eshope
25kg 0,79€/kg Dostupné v eshope
od 100kg 0,69€/kg Na objednávku
od 1000kg ———- Na objednávku

Produkty Vitrum Pure sú nezávadné, bezpečné pre ľudí a prírodu a vyrobené zo 100% recyklovaného skla. Kúpou tohto produktu pomáhate životnému prostrediu.

Vitrum Pure bezpečnosť

Bezpečný

Vitrum Pure ekologicky

Ekologický

Vitrum Pure recyklovany

Recyklovaný

Vitrum Pure nehorľavý

Nehorľavý

Prejsť do e-shopu

Objednajte si ešte dnes naše produkty Vitrum v rôznych frakciách, farbách a baleniach priamo cez náš eshop.